3 rzeczy, które powinny Cię zaniepokoić podczas zakupów online

Zakupy przez internet są łatwe i wygodne. Dziesiątki sklepów decyduje się na umieszczenie swojej oferty w sieci. Zakupy online nie są jednak idealnym rozwiązaniem. Nie wiemy bowiem, co tak naprawdę znajdziemy w wysłanej przez firmę lub sprzedawcę paczce. Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na internetowe zakupy?

Wyjątkowo niska cena to pułapka

W internecie nie ma nic za darmo. Nawet dokonując przelewu za pomocą sprawdzonych stron, jak choćby przelewy24.pl, https://www.przelewy24.pl/szybkie-przekazy-pieniezne, nie możesz być pewny, że Twoje pieniądze zostaną właściwie wydane. Towar oferowany przez sprzedawcę w atrakcyjnej cenie, często okazuje się wadliwy albo uszkodzony. Warto zatem napisać maila z zapytaniem, dlaczego cena jest tak niska. Poproś również o bardziej szczegółowe zdjęcia, które pozwolą Ci dokładnie sprawdzić jego jakość.

Towar idealny nie istnieje

Uważaj na sprzedawcę, oferującego złote góry. Wszystko, to znaczy nic. Każdy sklep przedstawia swój towar jako unikatowy, a wręcz doskonały. Upewnij się jednak, czy nie masz do czynienia z typowym oszustem:

  1. Brak konkretów – opis towaru nasycony jest ogólnikami, bez konkretnej specyfikacji. „Najlepszy” to dobry sposób na podkreślenie walorów produktu. Jeśli jednak sprzedawca nie pisze nic na temat argumentów, uzasadniających ten oklepany epitet, wstrzymaj się z zakupem.
  2. Wykorzystywanie autorytetów – sprzedawca powołuje się na anonimowe badania, statystyki i „większość społeczeństwa”, która w zasadzie nie istnieje.

Anonimowe komentarze

Wiele osób reklamuje swój produkt, wykorzystując opinie rzekomych klientów, takich jak „Józek”, „Monika” albo skromny i tajemniczy „XYZ”. Zwróć uwagę na ilość tych komentarzy. Takich „Gallów Anonimów” może być mnóstwo. W takiej sytuacji weź w cudzysłów ich „rzetelne” opinie.

Zakupy online są wygodne i szybkie. Zachowaj jednak zdrowy rozsądek i uważnie przyjrzyj się konkretnej ofercie, by uniknąć przysłowiowego „kota w worku”.

Poprzedni artykułRodzina patchworkowa – zasady przysposobienia i możliwości ograniczenia kontaktów z rodzicem biologicznym
Następny artykułNa co zwrócić uwagę, wybierając kurs języka obcego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj