Jak przygotować do transportu delikatne produkty i towary?

Chcesz wysłać za pośrednictwem firmy kurierskiej szklaną wazę lub komplet drogocennej porcelany? Musisz zatem zadbać o odpowiednie zabezpieczenie tego typu delikatnych produktów przed wysyłką. Poniżej podpowiadamy jak tego dokonać.

Jak przygotować do transportu delikatne produkty i towary?

Oglądając w sieci filmy prezentujące to, jak pracownicy niektórych firm kurierskich obchodzą się z przesyłkami można złapać się za głowę. Nie znaczy to jednak, że takie zachowanie jest normą a jedynie odstępstwem od tego, co dzieje się z paczkami na co dzień. Jednakże wizja rzucania paczki przez kuriera, w której znajdują się jakieś niezwykle delikatne przedmioty może przysporzyć palpitacji serca. Nikt nie chce w końcu, aby to, co wysłał dotarło na miejsce w kilku kawałkach. W związku z tym tak istotne jest to, aby odpowiednio zabezpieczyć wszystkie delikatne i kruche towary przed ich wysyłką. Postaramy się poniżej podpowiedzieć jak tego dokonać.

Zacznijmy od tego, że pakowanie produktów delikatnych i wrażliwych na uszkodzenia nie będzie należało do łatwych i prostych zadań. Wymaga odpowiedniej wiedzy oraz dobrania odpowiednich akcesoriów.

Z całą pewnością pierwszym krokiem powinno być upewnienie się, że paczka z delikatnym towarem zostanie odpowiednio oznaczona. W tym celu koniecznie należy umieścić na niej etykiety informujące, że wewnątrz znajduje się szkło czy też inny podatny na uszkodzenia materiał. Czy jednak taka etykieta z napisem ,,uwaga szkło” wystarczy? Z całą pewnością pomoże, ale nie może stanowić jedynego zabezpieczenia.

Wytrzymałe i solidne opakowanie z tektury to podstawa

Wysyłając produkt nikt chyba nie chce, aby paczka skierowana do jego znajomego czy też potencjalnego klienta dotarła uszkodzona. Nic tak bowiem nie odstrasza od kolejnych zakupów niż produkt, który przyszedł uszkodzony. Lepiej zatem już zawczasu zainwestować w dobre jakościowo opakowanie, które pozwoli zminimalizować prawdopodobieństwo uszkodzenia do absolutnego minimum. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu będzie postawienie na wysokiej jakości opakowania z tektury. Tektura trzy lub też nawet pięcio warstwowa z jakiej wykonane będzie pudełko stanowić będzie optymalne zabezpieczenie. Chroni ona bowiem w wystarczającym stopniu przed możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Samo opakowanie z tektury to jednak nie wszystko. Trzeba również odpowiednio unieruchomić przesyłane szklane czy też ceramiczne towary w środku. W tym celu konieczne będzie dobranie prawidłowych wypełniaczy. Najlepiej do tego celu sprawdzi się folia bąbelkowa, która dzięki swojej konstrukcji znakomicie tłumi drgania i pozwala minimalizować wszelkie wstrząsy. Alternatywą dla foli bąbelkowej będzie skropak, czyli ekologiczny wypełniacz.

Podsumowując zatem temat przygotowania delikatnych przedmiotów do wysyłki należy pamiętać o trzech podstawowych zasadach. Pierwszą jest wybór kartonu z odpowiednio wytrzymałej tektury. Następnie należy zabezpieczyć każdy z przesyłanych przedmiotów z osobna właśnie przy użyciu foli bąbelkowej. Na sam koniec nie można zapomnieć o tekturowych przekładkach, które pozwolą ustabilizować przedmioty wewnątrz pudełka oraz o naklejce na opakowanie, które będzie informowało o kruchej zawartości przesyłki.

Oprócz tych działań, które pozwalają do minimum zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia delikatnych produktów warto zawsze wykupić ubezpieczenie paczki u przewoźnika. Nigdy bowiem nie możemy przewidzieć co stanie się z paczką w transporcie. Ubezpieczenie pozwoli jednak odzyskać wartość produktu, gdyby uległ on uszkodzeniu.

Poprzedni artykuł5 cech dobrej agencji internetowej
Następny artykułGdzie szukać dobrej jakości informacji o marketingu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj