Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny? Kiedy opłaca się konsolidacja zadłużeń?

Jesteś zadłużony? Wziąłeś na siebie zobowiązania finansowe, ale masz trudności z ich spłatą? Zastanawiasz się nad tym, co zrobić, by sobie ją ułatwić? Pomyśl o kredycie konsolidacyjnym. Czym jest? Kiedy się opłaca konsolidacja długów – tego dowiesz się z naszego artykułu.

Kredyt konsolidacyjny – co to?

Warto na początku odpowiedzieć sobie na pytanie: kredyt konsolidacyjny co oznacza? Wielu z nas spotkało się z tym pojęciem, ale co tak naprawdę się za nim kryje? Kredyt konsolidacyjny pomaga w spłacie wielu zobowiązań (www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny), a więc większości kredytów bankowych: gotówkowych, samochodowych, odnawialnych, hipotecznych. Umożliwia połączenie ich w jeden dług.

Można więc uznać, że kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym – przeznaczony musi być na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, zyskuje się możliwość płacenia jednej raty, która najczęściej jest znacznie niższa niż suma kilku pojedynczych wcześniejszych zobowiązań. Dzięki temu, że rata jest jedna, łatwiej jest dopasować termin spłaty do możliwości. Wówczas jest mniejsze ryzyko, że przekroczy się termin spłaty. Skoro wiadomo już kredyt konsolidacyjny co to jest, to warto pochylić się nad tym, czy i kiedy w ogóle się opłaca.

Kiedy opłaca się konsolidacja zadłużeń?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to często ostatnia deska ratunku. Są osoby, które wzięły na siebie zbyt dużo zobowiązań finansowych. Korzystając z hojności banków biorą kredyty gotówkowe, ratalne, samochodowe, mieszkaniowe, a posiadają nawet debety w rachunkach i wykorzystane limity kart kredytowych. Oczywiście skonsolidować można nie tylko zobowiązania bankowe, ale i te pozabankowe.

Kiedy opłaca się takie działanie? Zawsze wtedy, gdy w wyniku zaciągniętych pożyczek, traci się płynność finansową. Konsolidacja zadłużeń pozwala na spłatę dotychczasowych zobowiązań we wskazanych bankach. Pieniądze nie są wypłacane klientowi, a właśnie konkretnym instytucjom finansowym. Dzięki temu uregulowane są zobowiązania, a pozostaje tylko jedno. Co więcej, ze znacznie niższą ratą, choć wydłużonym okresem finansowania. Często konsolidacja długu wiąże się ze zwiększeniem całkowitych kosztów kredytu, ale przy zalecie, jaką jest możliwość spłaty zadłużeń i odzyskanie płynności finansowej, nie jest to dużą niedogodnością.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, należy złożyć wniosek w banku. W jakim? To znacznie trudniejsza decyzja. Przydatny przy wyliczaniu kredytu konsolidacyjnego kalkulator pozwala na sprawdzenie, która z ofert jest najbardziej korzystna. Warto sprawdzić kwestie takie jak prowizja, wysokość raty po konsolidacji, RRSO, całkowita kwota do spłaty, zabezpieczenie kredytu czy nawet – konsekwencje niedotrzymania terminu spłaty.

Dzisiaj jest możliwość wnioskowania o kredyt konsolidacyjny online. Wystarczy wejść na stronę wybranego banku i wypełnić wniosek. Oczywiście analitycy bankowi będą musieli dokonać wnikliwej oceny zdolności kredytowej. Nawet kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych online ma skomplikowane procedury. Ważna jest zdolność kredytowa, ale i historia kredytowa. Pracownicy banku w odpowiedzi na wniosek z pewnością wystąpią o przedstawienie dokumentów identyfikujących wnioskodawcę, ale i powiązanych z dotychczas zaciągniętymi zobowiązaniami. Najtrudniej otrzymać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. Banki niechętnie kredytują osoby niewypłacalne, bowiem jest to dla nich ryzyko. Tym trudniej o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem, choć oczywiście zdarza się, że i takie osoby otrzymują wsparcie finansowe. Wiele zależy od tego, czy mają wystarczającą zdolność kredytową.

Poprzedni artykułLeasing na auto – krok po kroku
Następny artykułJak oszczędzać na przyszłość dziecka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj