Jak wybrać biuro rachunkowe w Warszawie?

Choć prowadzenie księgowości firmy samodzielnie jest wykonalne, tak naprawdę niewielu przedsiębiorców decyduje się wziąć na siebie tak dużą odpowiedzialność. W takiej sytuacji trzeba liczyć się z często pojawiającymi się komplikacjami, m.in. z ciągle aktualizowanymi przepisami.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zatrudnienie pracowników do obsługi księgowej lub powierzenie rachunkowości podmiotowi zewnętrznemu. Szczególnie w dużych miastach, takich jak Warszawa, outsourcing księgowości jest usługą docenianą przez przedsiębiorców. Skorzystanie z usług biura księgowego w Warszawie w sposób dopasowany do rodzaju i indywidualnych potrzeb prowadzonej działalności, umożliwia przede wszystkim:

  • przeniesienie koncentracji na podstawową działalność przedsiębiorstwa (np. poprawę jakości produktów),
  • przeniesienie części zasobów na działania dotąd pomijane, ale mające znaczenie dla rozwoju firmy (np. budowanie wizerunku bądź nawiązywanie wartościowych kontaktów biznesowych).

Od wyboru podmiotu świadczącego outsourcing księgowości w dużej mierze zależeć będzie rozwój przedsiębiorstwa i jego kondycja i dlatego nie należy podejmować decyzji pochopnie. Liczba biur rachunkowych w Warszawie oscyluje w granicach kilkuset. Dlatego tak istotną kwestią jest umiejętność rozeznania się na rynku i porównania ofert poszczególnych podmiotów. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę?

Dobre biuro rachunkowe, czyli kompleksowość i profesjonalizm na pierwszym miejscu

W momencie podejmowania decyzji, któremu z warszawskich biur rachunkowych powierzyć obsługę księgową, warto mieć na uwadze uwarunkowania stołecznego rynku pracy. W usługach księgowości dla firm w Warszawie powinny się znaleźć:

  • księgowość dla firm IT – firmy z branży IT obracają się w świecie nowoczesnych technologii i z takowych technologii powinny korzystać również w aspekcie administracyjnym. Tradycyjna obsługa księgowa w ich mniemaniu wydaje się nieco archaiczna. Dlatego warto postawić na biura rachunkowe, które usprawniają swoje usługi i potrafią pracować w trybie projektowym;
  • profesjonalny dział kadrowo-płacowy – ułatwia on prowadzenie ewidencji kadrowej pracowników, prowadzenie akt osobowych, sporządzanie dokumentów dotyczących nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, naliczanie wynagrodzeń czy zasiłków chorobowych, prowadzenie i aktualizację rejestru badań lekarskich i szkoleń BHP oraz bieżący kontakt z instytucjami zewnętrznymi. Jest on szczególnie niezbędny w przypadku zatrudniania przed firmę pracowników zza granicy, co ma bardzo ważne znaczenie przy wyborze outsourcingu kadrowego w Warszawie.
  • Kompleksowość oferty – biuro rachunkowe powinno być na bieżąco z przepisami prawnymi, nowelizacjami ustaw itd. To jednak nie wystarczy. Im większe jest miasto, tym bardziej usługodawcy prześcigają się pod względem kompleksowości świadczonych usług. Nowoczesne biura rachunkowe zatrudniają specjalistów z różnych obszarów rachunkowości, doradców podatkowych i ekonomistów. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą liczyć nie tylko na fachową obsługę podstawowych ewidencji i wypełnienie obowiązków w zakresie kadr, ale mają też możliwość zamówienia profesjonalnych analiz finansowych czy skorzystania z oferty szkoleń dla własnych pracowników.

Biura rachunkowe w Warszawie zauważają znaczną dynamikę na rynku. W ich ofercie pojawia się coraz więcej usług, które dziś nie ograniczają się wyłącznie do obsługi księgowej czy kadrowej. Przedsiębiorcy mogą liczyć na rzetelne doradztwo, a także szereg usprawnień, które znacznie przyspieszą prowadzenie księgowości i zwiększą jej efektywność.

Poprzedni artykułWspólne konto bankowe – wszystko, co musisz o nim wiedzieć
Następny artykułCzym jest system CRM?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj