Kiedy dojdzie przelew bankowy?

Dawniej przelewy szły nawet tydzień. Teraz idą znacznie szybciej, ale wciąż wiele osób zna ból czekania na przelew i zadawania sobie pytania: kiedy dojdzie przelew bankowy?

Warto wiedzieć wysyłając przelewy lub prosząc o jego wysłanie, że na stronach internetowych banków często można już zlecić przelew natychmiastowy. Zwykle kosztuje to kilka złotych, ale pieniądze mogą być na koncie nawet w ciągu paru minut. Ale uwaga – bank tego nie gwarantuje, bo zależy to też od awarii w banku, do którego wysyłane są pieniąde i opóźnień na łączach. Dlatego chcąc mieć pewność, kiedy dojdzie przelew bankowy, lepiej zlecić go co najmniej na godzinę wcześniej, nawet jeśli będzie to przelew natychmiastowy.

Ile idzie zwykły przelew?

Czas docierania do adresata zwykłego przelewu też się znacznie skrócił. Dla przelewów wysyłanych z tego samego banku do tego samego banku może to być nawet kilka godzin. W przypadku innych banków nie powinno to zająć dłużej, niż 2 dni. Aby mieć pewność, kiedy dojdzie przelew bankowy, warto sprawdzić sesje Elixir dla danego banku. Sesje Elixir to godziny, o których są księgowane przelewy wychodzące i przychodzące. Są one różne dla różnych banków. Zdarza się też, że przelewy przychodzą poza wymienionymi godzinami. Jednak warto wiedzieć, kiedy te godziny wypadają w swoim banku, bo najczęściej przelewy docierają właśnie wtedy.

Kiedy dojdzie przelew bankowy – przykład

Przykładem może być Bank Millennium, gdzie przelewy przychodzące są księgowane około godziny 12, 15 i 17. Jak widać, wysłanie przelewu o 18 może sprawić, że trzeba będzie na niego czekać prawie całą dobę. Tymczasem jeśli przelew zostanie zlecony o 11, jest możliwe, że dojdze do adresata nawet w ciągu czterech godzin. Najdłużej idzie przelew zlecony na poczcie, dlatego nie poleca się tego sposobu wysyłania pieniędzy. Osoba spodziewająca się przeelwu, który został wysłany w ten sposób, może się go spodziewać nawet za 5 dni. Jeśli po drodze będą święta i weekend, czas ten jeszcze się dodatkowo wydłuży.

Poprzedni artykułKredyt na samochód – co warto wiedzieć?
Następny artykułCzym zajmuje się kancelaria adwokacka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj