Kiedy sprawdzą się szybkie pożyczki gotówkowe?

Szybkie pożyczki to popularny produkt finansowy, który najczęściej jest kierowany do osób niemających możliwości zaciągnięcia standardowego kredytu w banku. Zazwyczaj oferowane są na niskie kwoty i można je dostać praktycznie od ręki. Co warto wiedzieć o szybkich pożyczkach? Kiedy można po nie sięgać? Na co uważać?

Czym są szybkie pożyczki gotówkowe?

Chcąc zaciągnąć pożyczkę gotówkową, najczęściej szukamy takich ofert i miejsc, które umożliwią nam otrzymanie gotówki w jak najkrótszym czasie. Banki zazwyczaj mają wyższe wymagania i dłuższy czas weryfikacji klientów, dlatego alternatywą są szybkie pożyczki gotówkowe najczęściej oferowane przez firmy pozabankowe. Jest to pojęcie zbiorcze, ponieważ w tej grupie znajdują się także pożyczki chwilówki oraz inne formy zapożyczania. Ich dużą zaletą jest właśnie to, iż wybraną kwotę można otrzymać już w kilkanaście minut od momentu złożenia wniosku – weryfikacja jest minimalna, często wymaga się jedynie dowodu osobistego, czasem nawet nie sprawdza historii kredytowej (BIK, KRD).

Najczęściej są to niewielkie kwoty od kilkuset złotych do kilku tysięcy, co za tym idzie, nie są to oferty przeznaczone na duże wydatki. Czas spłaty także zazwyczaj nie jest długi i nie przekracza 60 dni, choć mogą zdarzyć się wyjątki. Wiele będzie zależało przede wszystkim od danej firmy.

Dla kogo szybka pożyczka gotówkowa?

Jednym z powodów, dla których szybkie pożyczki gotówkowe zyskały taką popularność, jest łatwość ich otrzymania. Wystarczy udać się do dowolnej firmy działającej stacjonarnie lub zdecydować się na ofertę online, wypełnić wniosek i złożyć inne dokumenty jeżeli są wymagane. Najczęściej po taką formę pożyczki sięgają osoby, które z jakiś powodów nie mają szans na otrzymanie pieniędzy z banku – mają zbyt małą zdolność kredytową, inne zobowiązania czy też nie spełniają pozostałych warunków.

Mimo wszystko trzeba pamiętać, że nie są to oferty dedykowane dla każdego, a więc mając zadłużenie, będąc bezrobotnym czy posiadając inne problemy finansowe, nawet szanse na szybkie pożyczki są niewielkie. Firmy choć mają minimum formalności, niewielkie wymagania względem zdolności kredytowej, jak i często nie sprawdzają historii BIK, to jednak chcą, aby klient był wypłacalny. Z pewnością jest to więc propozycja dla osób, które mają względnie stabilną sytuację finansową, jednak potrzebują natychmiastowej gotówki z powodu nagłej i nieprzewidzianej sytuacji.

Jak wybrać szybką pożyczkę?

Ofert szybkich pożyczek gotówkowych jest na rynku wiele, a firm oferujących takie usługi z roku na rok przybywa. Z tego też powodu należy bardzo uważać przy wybieraniu takich produktów finansowych. Nie powinno się działać pod wpływem chwili, tylko dobrze przemyśleć wszystko, a pomocne mogą być w tym licznie dostępne w sieci porównywarki pożyczek. Dzięki temu możliwe jest przejrzenie różnych propozycji, sprawdzenie konkretnych parametrów, warunków przyznania oraz kosztów.

Trzeba pamiętać, że szybkie pożyczki zazwyczaj są zdecydowanie droższe od standardowych ofert bankowych. Z tego też względu należy wszystko dokładnie przeliczyć, aby mieć pewność, że na daną pożyczkę nas stać i będziemy w stanie spłacić ją terminowo.

Czy warto jest brać szybkie pożyczki gotówkowe?

To zależy w jakiej sytuacji się znajdujemy. Jeżeli nie narzekamy na brak pieniędzy, mamy stały dochód, ale wystąpiły okoliczności, które zmuszają nas do wydania większej ilości pieniędzy (zepsute auto, sprzęt AGD/RTV czy inne), wówczas szybka pożyczka może być bardzo przydatna. Oczywiście pod warunkiem, że zdecydujemy się na nią biorąc pod uwagę swoje możliwości finansowe.

Nie jest to jednak dobry pomysł, gdy nasze finanse są w kiepskim stanie – nie mamy pracy czy posiadamy zadłużenie. Wzięcie pożyczki wówczas nam nie pomoże, a dodatkowo zaszkodzi, wrzucając w spiralę zadłużeń. Tak więc warto jest je brać tylko w określonych warunkach i mając na uwadze to, że pożyczoną kwotę należy oddać terminowo. Kary nakładane przez firmy pozabankowe często są naprawdę wysokie i mogą znacząco przekraczać pożyczoną kwotę.

Poprzedni artykułKredyt konsolidacyjny dla firm – czy przedsiębiorca może wziąć kredyt konsolidacyjny?
Następny artykułVeeam Backup & Replication — najlepsze oprogramowanie do zarządzania ochroną danych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj