Planujesz wakacje za granicą? Zobacz jakie angielskie zwroty mogą przydać się podczas wyjazdu

Wakacje już tuż tuż. Może planujesz zagraniczny pobyt, w trakcie którego chcesz sporo zwiedzić i poszerzyć swoje horyzonty? Podczas podróży zagranicznej bez wątpienia przydatne okażą się najważniejsze angielskie zwroty, które pomogą Ci dogadać się w nowym miejscu. Odkryj podstawowe zwroty po angielsku za granicą oraz dowiedz się, jak dogadać się na mieście.

Podstawowe zwroty po angielsku:

 • Odkryj podstawowe zwroty angielskie przydatne w podróży
 • Dowiedz się, jak dogadać się w trakcie zwiedzania miasta
 • Szybka nauka – dlaczego to nauczanie jest tak skuteczne?

Podstawowe zwroty po angielsku za granicą

Wybierając się w podróż zagraniczną, nie wystarczy przygotować walizki i planu zwiedzania. Warto też zadbać o to, by spróbować dogadać się z obcokrajowcami.

Podstawowe zwroty po angielsku pozwolą Ci poczuć się pewniej, nawet jeśli język angielski nie jest Twoją mocną stroną. Możesz dopiero poznawać ten język, mieć za sobą nieudane próby lub być w trakcie nauki ­– podstawowe zwroty po angielsku przydadzą się każdemu! Poznaj kilka angielskich zdań, które okażą się przydatne niemal w każdej sytuacji.

 • Przywitanie się – w języku angielskim panuje większa swoboda językowa niż w języku polskim. To oznacza, że nawet w hotelu czy restauracji nie musisz witać się odpowiednikiem polskiego „dzień dobry”. Uniwersalne „hello” oznaczające „cześć” to wszechstronne powitanie w wielu sytuacjach.
 • Zwrócenie czyjejś uwagi – chcesz zaczepić przechodnia i spytać go o drogę lub godzinę? Najlepiej rozpocząć rozmowę słowami „excuse me”. To zwrot tłumaczony jako „przepraszam”, ale w znaczeniu „przepraszam, czy…”.
 • Przeprosiny – gdy natomiast chcesz faktycznie przeprosić kogoś za popełnioną pomyłkę czy nadepnięcie komuś na stopę, przydatne sformułowanie to po prostu „ I am sorry”. Może być tłumaczone również jako „przykro mi”.
 • Podziękowanie – równie często wykorzystywanym słowem jest po prostu „dziękuję”. W języku angielskim tłumaczone jako „thank you”. Możesz stosować ten zwrot w każdej sytuacji.
 • Wyrażenie potrzeby – w trakcie wyjazdu możesz zechcieć zamówić taksówkę czy poprosić o pomoc w załatwieniu dowolnej sprawy. Zwrotem, który pomoże przekazać, że czegoś potrzebujesz, jest „I need…”.
 • Poinformowanie o niezrozumieniu – każdy, nawet najbardziej zaawansowany w mowie angielskiej, może czegoś nie zrozumieć. Zamiast się przejmować, użyj zwrotu „I don’t understand”. Dasz wtedy sygnał rozmówcy, że potrzebujesz dodatkowego wyjaśnienia.

Podstawowe zwroty angielskie na mieście

Gdy wybierasz się na urlop, chcesz mieć pewność, że czas minie Ci przyjemnie i bezproblemowo. Dzięki poniższym zwrotom dowiesz się, jak porozumieć się w trakcie zwiedzania miasta.

 • Zwiedzanie interesujących punktów – to jeden z priorytetów każdego turysty! Jeśli nawet Twój ekwipunek podróżnika obejmuje telefon z nawigacją i szczegółową mapę, wciąż możesz mieć problem ze znalezieniem danego miejsca. Wtedy możesz zaczepić jakąś osobę, znanym już zwrotem „excuse me”, a następnie przekazać „I would like to see…” i w miejscu kropek umieścić interesujący Cię punkt. Zdanie to oznacza tyle, co „Chciałbym/chciałabym zobaczyć…”
 • Pytanie o drogę – jeszcze jeden przykład niezbędnej kwestii do poruszenia w trakcie zwiedzania. Gdy chcesz zapytać „jak mogę się tam dostać?”, możesz użyć sformułowania „how can I get there”
 • Pytanie o środek transportu – uff, udało Ci się znaleźć odpowiedni pociąg lub autobus. Ale czy na pewno zawiezie Cię tam, gdzie chcesz pojechać? Jeśli masz wątpliwości, to możesz skorzystać z kolejnego przydatnego zwrotu: „Does this bus go to the airport?” (Czy ten autobus jedzie na lotnisko?). W miejscu słowa „bus” możesz podstawić też pociąg (traing), natomiast „the airport” może być podmienione na dowolną, interesującą Cię lokalizację.

Szybka nauka – Twój wybawca w nauce języka angielskiego

Jak widzisz, język angielski wcale nie musi być trudny! Wystarczy „podać go” w przystępnej formie i zaobserwować efekty. By odczuwać satysfakcję z nauki i widzieć jej rezultaty, niezbędne jest odpowiednie podejście i metoda nauki. Takie rozwiązania proponuje Szybka nauka. Korzystając z usług szybka nauka, bierzesz udział w innowacyjnym nauczaniu, które odchodzi od klasycznych wzorców. Szybka nauka proponuje naukę bez zbędnych notatek, wkuwania listy słówek oraz z pominięciem uciążliwych ćwiczeń gramatycznych. Podstawą nauczania jest rozwijanie umiejętności mówienia oraz słuchania. Ten sposób przynosi efekty! Skupienie się na mówieniu oraz słuchaniu pozwala:

 • przełamywać bariery językowe,
 • uczyć się w przyjemnej atmosferze i bez znużenia,
 • rozwijać umiejętności werbalne przydatne w wielu sytuacjach.

Wypróbuj i przekonaj się, że to działa!

Poprzedni artykułUbezpieczenie kosztów leczenia za granicą
Następny artykułPraca sezonowa w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj