Polska Bezgotówkowa. Już ponad ćwierć miliona firm zdecydowało się na udział w programie!

Polska Bezgotówkowa to program, który wspiera przedsiębiorców i stanowi duże udogodnienie dla konsumentów. Dzięki niemu terminali płatniczych wciąż przybywa, a kupujący coraz częściej mogą korzystać z karty płatniczej lub płatności telefonem!

Do tego, że płatności bezgotówkowe są szybkie, wygodne i bezpieczne nie trzeba nikogo przekonywać. Grono ich zwolenników wciąż rośnie, zwłaszcza wśród osób młodych, które coraz częściej za zakupy płacą nie tylko kartą płatniczą, ale także telefonem komórkowym czy BLIK-iem.

Do jeszcze większej popularności transakcji bezgotówkowych przyczyniła się trwająca pandemia. Wpływ ma na to nie tylko fakt, że bezpieczniejszą niż gotówka, preferowaną formą płatności w sklepach są płatności bezgotówkowe.

W czasie pandemii do internetu przeniosły się takie obszary życia jak kontakt z najbliższymi, praca zawodowa i… zakupy. Takie wnioski płyną m.in. z badania zrealizowanego przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na przełomie listopada i grudnia 2020 roku.

Wynika z niego, że prezenty na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kupowane będą w większości w internecie. Jako jedyny lub główny kanał zakupów wskazało go aż 70 procent uczestników badania. Tylko w tradycyjnych sklepach zakupy świąteczne planuje zrobić zaledwie 7 procent badanych.

Jeśli zaś chodzi o płatności, Polacy chętnie wybierają płatności BLIK-iem, szybkim przelewem i kartą. Mimo obostrzeń sanitarnych spora grupa klientów wciąż woli płacić przy odbiorze towaru – kartą lub gotówką.

Terminal płatniczy – wygoda dla klientów i przedsiębiorców

Nic dziwnego, że klienci oczekują większej dostępności do terminali płatniczych. W Polsce, gdzie na każdego mieszkańca przypada statystycznie jedna karta płatnicza, wciąż trudno mówić o pełnej dostępności do urządzeń płatniczych. W niektórych miejscach wciąż spotykamy się z informacją „płatność tylko gotówką” co często bywa głównym powodem dla którego konsumenci korzystają w gotówki.

Terminali płatniczych wciąż jednak przybywa. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki programowi Polska Bezgotówkowa. Dzięki niemu przedsiębiorca może otrzymać darmowy terminal płatniczy i być zwolniony z opłat za jego użytkowanie przez 12 miesięcy. Z oferty programu zdecydowało się skorzystać już ponad ćwierć miliona firm, a w jego ramach zainstalowano 350 tysięcy urządzeń!

Udział w programie jest bezpłatny. By otrzymać darmowy terminal należy wejść na stronę bezgotowki.pl. Pierwszym krokiem jest wybór terminala, a kolejnym – uzupełnienie zamieszczonego na stronie formularza. Po przejściu weryfikacji kurier dostarcza urządzenie pod wskazany adres.

Do wyboru są dwa rodzaje urządzeń – standardowe w wersji stacjonarnej i przenośnej oraz nowoczesny terminal typu smart. Koszt wynajmu terminala standardowego, po bezpłatnym 12 miesięcznym użytkowaniu, wynosi 39 zł miesięcznie. Z kolei urządzenie smart przechodzi po tym czasie bezpłatnie na własność przedsiębiorcy.

Przez okres trwania programu przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z posiadaniem, użytkowaniem terminala ani za jego obsługę. Po zakończeniu trwania programu procentowa prowizja miesięczna od transakcji dokonywanymi kartami wynosi dla Visa 0,69 proc., a dla Mastercard – 0,79 proc. W przypadku BLIK-u jest to 0,29 proc. Udział w programie jest bezpłatny. Więcej informacji o Polsce Bezgotówkowej dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/.

Poprzedni artykułJak wybrać najlepszą agencję billboardową?
Następny artykułGdzie warto szukać pomocy przy rosnących zadłużeniach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj