Pożyczki społecznościowe

Wybór produktów finansowych jest duży. Obecnie nie trzeba się ograniczać do propozycji bankowych, ale można też skorzystać z oferty pozabankowej. Popularnością cieszą się firmy pożyczkowe. Jednak coraz więcej osób docenia walory pożyczek społecznościowych.

Inne oblicze pożyczek

W 2008 roku pojawiły się w naszym kraju pożyczki społecznościowe. W innych państwach europejskich stanowią one rzeczywiście dużą konkurencję nie tylko dla instytucji pozabankowych, ale także dla banków. U nas jeszcze daleko do takiego stanu, jednak grono zwolenników takiego rozwiązania systematycznie się zwiększa.

Pożyczka społecznościowa zwana jest też pożyczką prywatną lub z języka angielskiego social lending. Ma charakter umowy cywilnoprawnej, jaka zostaje zawarta pomiędzy pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą, czyli prywatnym inwestorem. Przedmiotem tejże umowy jest określona kwota, udostępniana na konkretnych zasadach osobie wnioskującej. Nie ma w tym przypadku pośrednictwa firmy pożyczkowej. Natomiast można skorzystać z dedykowanego serwisu, łączącego osoby potrzebujące dodatkowych pieniędzy z tymi, którzy mają wolne środki i mogą je przeznaczyć na pożyczkę jak serwis Wygodnepozyczki.pl:

To najprostszy, a zarazem najbezpieczniejszy sposób na przeprowadzenie uczciwej transakcji. Na forach branżowych czy serwisach ogłoszeniowych łatwo trafić na oszustów.

Dla prywatnych inwestorów to opłacalna metoda zarobku na wolnych środkach. Z kolei pożyczkobiorcy doceniają możliwość bezpośrednich negocjacji, co pozwala często uzyskać bardzo korzystne warunki spłaty. Tego typu pożyczki przeznaczone są nie tylko dla osób fizycznych, ale i dla przedsiębiorców.

Wygodny proces ubiegania się o pożyczkę społecznościową

Pierwszym krokiem powinna być rejestracja na wybranej platformie social lending lub złożenie wniosku. Trwa to dosłownie kilka minut, aby wpisać dane z dowodu osobistego oraz podać numer telefonu komórkowego, a także aktywnego maila. Następnie składa się wniosek pożyczkowy, a w nim można określić proponowane warunki. Później już należy poczekać na ofertę konkretnego inwestora. Jeżeli jest ich więcej, to oczywiście można wybrać najbardziej opłacalną. Czas oczekiwania bywa różny. Wiele zależy od tego, o jaką kwotę się wnioskuje. Znaczenie ma również sugerowana wysokość oprocentowania.

Pożyczki społecznościowe umożliwiają uzyskanie dodatkowych pieniędzy osobom, których wnioski zostały odrzucone zarówno przez bank, jak i przez firmę pożyczkową. Często nie są też sprawdzane bazy (BIK czy KRD). Oczywiście nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń z pracy. Związane jest to z tym, że inwestorzy najczęściej stosują inne formy zabezpieczenia swoich interesów. Przy pożyczkach prywatnych po prostu chętnie korzysta się z weksla lub zastawu. Obie formy stanowią dość solidne zabezpieczenie. Z kolei dla pożyczkobiorcy kluczowa okazuje się umowa. To w niej powinny zostać zawarte najważniejsze informacje na temat wysokości pożyczki oraz harmonogramu spłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here