Specjalista ds. kard i płac – prezentacja stanowiska oraz szkoleń, które pomogą w rozwoju kariery zawodowej

Specjalista ds. kard i płac to stanowisko, które niezbędne jest chyba w każdym przedsiębiorstwie. Jego prawidłowy dobór i obsadzenie, a następnie realizacja przez niego powierzonych zadań ma olbrzymi wpływ na sprawne funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Czym jednak zajmuje się specjalista ds. kard i płac, jak wyglądają jego obowiązki i jakie szkolenia mogą pomóc nam w znalezienie się na tym właśnie stanowisku? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się poniżej – zapraszamy do lektury!

Najogólniej mówiąc, specjalista ds. kard i płac zajmuje się w firmie jej ludzkim potencjałem. Zadania przez niego realizowana można podzielić na dwie różne grupy – będzie to HR twardy oraz HR miękki. HR miękki związany jest z jakością pracy danego pracownika na jego stanowisku. W dużej mierze pracownik dba wtedy, aby właśnie na odpowiednie stanowisko trafiła odpowiednia osoba, z doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami, które pozwolą jej sprostać stawianym przed nią zadaniom.

HR twardy natomiast to zadania, które związane są głównie z kadrami, płacami oraz administracją. Podpisywanie umów z pracownikami, sprawdzaniem dokumentów, wyliczanie pensji – to zadania, które związane są właśnie z tzw. twardym HR.

Wszystkie powyższe zadania realizowane są oczywiście przez specjalistę ds. kadr i płac. Widać więc, że zadania te są na tyle istotne z perspektywy sprawnego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa, że warto postawić w tym przypadku na osobę, które faktycznie ma odpowiednie kompetencje.

Tu warto również podkreślić, że osoby na tym stanowisku mogą mieć jeszcze bardziej rozszerzoną listę swoich kompetencji. Część z nich odpowiada również ze sprawną komunikację między pracownikami w danej firmie. Mogą oni również odpowiadać za motywację pracowników, nagrody motywacyjne czy nawet rozwiązywanie między pracownikami konfliktów.

Dużym wyzwaniem okazuje się na pewno monitorowanie pracowników – specjaliści ds. kadr i płac często muszą oceniać progres pracowników, co ma znaczny wpływ na ich awanse, podwyżki, ale również zwolnienia.

Specjalista ds. kard i płac – jakie cechy powinien posiadać?

Osoba na tym stanowisku powinna być odpowiedzialna i sumienna. Powinna potrafić zwracać uwagę nawet na detale, na pewno pomocna będzie również umiejętność obserwacji. Z racji wielu obowiązków, organizacja pracy jest tutaj niezbędną umiejętnością. Praca specjalisty ds. kard i płac może się również wiązać ze stresem, więc kandydaci powinni być na niego raczej odporni.

Nie bez znaczenia jest również śmiałość, która pomoże na rozmowach rekrutacyjnych. Specjalista powinien również umieć utrzymywać kontakty z innymi osobami oraz być raczej osobą otwartą, która nie ma problemów z komunikacją interpersonalną.

Dodatkowo, ze względu na liczne zmiany, które zachodzą w obowiązkach specjalisty ds. kard i płac, kandydat na to stanowisko powinien być otwarty na nową wiedzę oraz szkolenia. Tylko w takim przypadku będzie on posiadał wszystkie aktualne informacje, które są niezbędne do tego, by mógł wykonywać wszystkie swoje obowiązki.

https://instytut.skwp.pl/szkolenia/specjalista-ds-kadr-i-plac-(136-godzin)-263

Szkolenia i kursy dla kandydata na stanowisko specjalisty ds. kard i płac

Dobrym wyborem dla każdego, kto chciałby zostać zatrudniony na wspomnianym stanowisku, jest zdecydowanie się na ofertę Instytutu Certyfikacji Zawodowej Księgowych, która działa przy samym Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Mają oni w swojej ofercie liczne kursy, szkolenia i seminaria dla osób o różnym poziomie zarówno doświadczania, jak i wykształcenia, które chcą rozwijać się właśnie jako księgowi. Jednym z oferowanych szkoleń jest właśnie dedykowanie szkolenie dla osób, które chcą zająć stanowisko specjalisty ds. kard i płac.

Kurs odbywa się w Warszawie i obejmuje aż 136 godzin zajęć. Są to zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, dzięki czemu kursanci zyskają zarówno wiedzę, jak i wiele umiejętności, które pomogą im w faktycznej pracy zawodowej. Same podejmowana problematyka obejmuje również realne problemy, które mogą pojawić się już w trakcie pracy zawodowej, dzięki czemu osoby uczestniczce w kursie będą na nie dobrze przygotowane.

Ceny kursu zaczynają się od 2430 zł (dla członków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce), dla pozostałych osób cena wynosi 2700 zł, jednak w obu wypadkach można rozłożyć ją na wygodne dla kursanta raty.

Aby zapisać się na kurs, trzeba posiadać wykształcenie średnie, uznawać potrzebę ustawicznego doskonalenia zawodowego przez cały okres pracy księgowego oraz rozumieć istotę i znaczenie przestrzegania etycznych norm w takim zawodzie, jakim jest księgowy.

Aby zaliczyć kurs, trzeba pojawić się na przynajmniej 80% zorganizowanych zajęć, zaliczyć wszystkie zadane prace kontrolne oraz końcowy egzamin pisemny – trzeba uzyskać przynajmniej 30% możliwych do zdobycia punktów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę kursu dostępną pod adresem https://instytut.skwp.pl/szkolenia/specjalista-ds-kadr-i-plac-(136-godzin)-263 – na niej również można zapisać się na kurs, do czego już teraz serdecznie zachęcamy!

Poprzedni artykułPrezent na dzień taty
Następny artykułCertyfikacja ekologiczna – jakie korzyści przynosi firmom?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj