System zarządzania ruchem klientów w sklepie

Jeszcze niedawno systemy kolejkowe były czymś całkiem nowym. Korzystało z nich niewiele podmiotów, a i klienci nie do końca wiedzieli jak się z nimi obchodzić. Obecnie systemy zarządzania ruchem klientów stają się coraz bardziej powszechne, a ich wykorzystanie powoli staje się standardem. Dziś kilka słów o tym jak system kolejkowy może usprawnić obsługę klientów w sklepie.

Za czym kolejka ta stoi?

Myśląc o sklepie pierwsze co przychodzi nam na myśl to kolejka…kiedyś stało się w kolejce na osiedlowych sklepikach, dziś w kasach w dużych supermarketach. Mimo, że miejsca w których robimy zakupy znacząco się zmieniły to kolejki jak były tak są. I jest wielce prawdopodobne, że nadal będą. Na szczęście dzięki kolejkomatom ten problem staje się coraz mniej znaczący.

Jak działa kolejkomat w sklepie

Jego celem jest maksymalne usprawnienie obsługi klientów. Kolejkomaty znacząco przyspieszają przepływ interesantów przy stanowiskach kasowych, co znacząco wpływa na wrażenia zakupowe. Dzięki kolejkomatom można też znacząco usprawnić obsługę osób starszych, kobiet w ciąży czy robiących zakupy z małymi dziećmi. Ich obsługa jest dzięki temu dużo szybsza.

System zarządzania ruchem klientów przekładają się nie tylko na odczucia po stronie klienta, choć te wydają się najważniejsze. W końcu zadowolony klient nie tylko z chęcią wróci w to samo miejsce by zrobić zakupy, ale również zachęcą do tego swoich bliskich i znajomych, a to realnie przełoży się na większe zyski firmy. Poza tym korzystają również pracownicy – którzy dzięki systemowi mogą sprawnie i bez zbędnego stresu obsługiwać klientów. Komfort pracy też wpływa na ilość obsłużonych klientów, a więc po raz kolejny na zyski firmy.

Kto może korzystać z kolejkomatów

System zarządzania ruchem klientów jest pod tym względem uniwersalny. Sprawdzi się zarówno w niewielkich, osiedlowych sklepach jak i w dużych supermarketach. Koszty wdrożenia systemu kolejkowego nie są wysokie – dlatego właśnie z tego udogodnienia mogą skorzystać wszyscy, również małe podmioty.

System kolejkowy – jak zacząć?

Jeśli chcesz wprowadzić w swoim sklepie system kolejkowy musisz znaleźć firmę, która ten system u Ciebie wdroży. Aktualnie takich podmiotów jest kilka, lub kilkanaście. Warto jednak korzystać z tych, które mają największe doświadczenie. Jedną z pierwszych firm, która w Polsce wprowadzała system kolejkowe była firma Dasoft. Warto zapoznać się z ich ofertą na stronie http://www.dasoft.com.pl/, na pewno pomogą w dobrze odpowiedniego systemu.

Poprzedni artykułBHP przy obsłudze żurawi – najważniejsze informacje
Następny artykułPrawo zmienia się co dzień, więc trzeba mieć rękę na pulsie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj