Tricki zakupowe, dzięki którym zaoszczędzisz czas (i pieniądze!)

Każdy sklep, chce aby klienci kupowali więcej. W tym celu stosuje się wiele psychologicznych sztuczek, które zachęcają nas do kupowania nawet tego, czego nie potrzebujemy. Przed zakupami warto je poznać i wiedzieć co robić, by uniknąć dodatkowych wydatków i zaoszczędzić nieco czasu.

Darmowe dodatki

Uwielbiamy dostawać wszystko, za co nie musimy płacić. Właściciele sklepów doskonale o tym wiedzą, wiec często organizują różnego rodzaju promocje podczas których kupując na przykład dwa produkty, trzeci (zazwyczaj najtańszy) dostaniemy gratis. Zawsze gdy trafimy na taką ofertę zastanówmy się, czy faktycznie potrzebujemy wszystkich tych wszystkich rzeczy, czy dajemy się nabrać na rzekomą promocję.

Specjalne okazje

Każdy z nas na pewno chociaż raz w życiu czekał z niecierpliwością na tak zwany „czarny piątek”. Sklepy kuszą nas wtedy ogromnymi obniżkami cen. Przynajmniej tak by się mogło wydawać. Okazuje się jednak, że sprzedawcy jeszcze długo przed dniami promocyjnymi wiedzą, że niektóre produkty należy przecenić. Kiedy informacja o dużych obniżkach dociera do klientów, nie wahają się oni stać w długich kolejkach nawet przez pół nocy, tylko po to by zdobyć jakikolwiek produkt. Po zakupach okazuje się, że wydaliśmy mnóstwo pieniędzy na zupełnie niepotrzebne sprzęty. Zanim wiec wybierzmy się do sklepu, zastanówmy się czego potrzebujemy i kupujmy tylko te produkty.

Najlepiej przy kasie

Gdzie znajdziemy największe promocje? Zazwyczaj przy kasie. Kiedy kolejki są dość długie zazwyczaj rozglądamy się po sklepie a nasz wzrok kierujemy na te półki, które są najbliżej nas. Na pewno niejednokrotnie zdarzyło się nam kupić coś, czego absolutnie nie planowaliśmy, ale zobaczyliśmy to przy kasie w okazyjnej cenie. Tu po raz kolejny warto mieć przy sobie listę zakupów i oczywiście mocno się jej trzymać. Dzięki pilnowaniu tej prostej zasady, na pewno uda nam się sporo zaoszczędzić.

Aby zaoszczędzić warto przychodzić na zakupy jedynie z wyliczoną gotówką. Jest to trudne zadanie, ponieważ na każdym kroku możemy spotkać między innymi bankomat PKO BP. Warszawa, Kraków, czy każde inne miejsce – nie ma to większego znaczenia, bankomaty znajdują się dosłownie wszędzie.

Poprzedni artykułCertyfikacja ekologiczna – jakie korzyści przynosi firmom?
Następny artykułJak się połapać w licznych programach lojalnościowych dostępnych na rynku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj